051-38769143
kamaan.club.co@gmail.com
ساعت کاری: 9 الی 20

​کالج کــــــــــــمان

چرا باید آموزش بورس ببینیم؟

1-مفید ترین سرمایه گذاری، سرمایه گذاری روی خودمان می باشد

اغلب افراد روی زمین، طلا و بورس سرمایه گذاری می‌کنند اما روی خودشان هیچگونه سرمایه گذاری انجام نمی‌دهند. به این دلیل که فکر نمی‌کنند چنین تلاشی ارزشمند است. به این فکرکنید که اگر شما  به ۳۰ یا ۵۰ سال آینده  می توانستید سفر کنید، چه سرمایه‌ای را با خودتان امکان داشت ببرید؟ درآن موقعیت شرایط مالی خانواده، رئیس و دوستان شما اصلا مشخص نیست. بدون تردید، همه‌چیز گران‌تر شده و آن‌ها یا با افزایش قیمت‌ها درآمدشان را بالاترکرده‌اند یابه ورشکستگی  مبتلاشد‌ه‌اند. پس امکان ندارد روی آنها حسابی باز کنید. واینجاست که اگر ازمهارت و تخصص برخوردار باشید و روی خودتان سرمایه‌گذاری کرده باشید، می‌توانید گلیم خودتان رابه راحتی از آب بیرون بکشید و موقعیت زندگی‌تان را سروسامان بدهید.ماآدم ها مسافران زمان هستیم. البته نه به سرعت وشتاب ماشین زمان که آدم‌ها را جابه‌جا می‌کند امامقصد، آینده است. اگر از همین الان برای آینده‌ خود تلاش کنیدو آموزش ببینید،مهارت بدست بیارید و بزرگ شویددر آینده زندگی  فوق‌العاده‌ای در پیش رو دارید درواقع دانش سرمایه‌گذاری و بورس را می‌توان به عنوان مهارتی درآینده نام برد. «جیم ران» از برترین سخنران‌های انگیزشی جهان و نویسنده چندین عنوان کتاب در مورد این موضوع بیان می کند:((باورمن این است که از بین همه  چیزهایی که می‎توانند بر آینده شما تاثیر بگذارد، رشد شخصی بهترین آن‎ها است. صحبت از رشد فروش، رشد سود یا رشد سرمایه بدون رشد شخصی انگار هیچ کدام از آن هااتفاق نیفتاد))

۲- بورس راحت نیست؛ برای موفقیت در آن باید آموزش حرفه‌ای ببینید

اشخاصی که در بازار بورس فعالیت می‌کنند اطلاع دارند ازاین موضوع واما افرادی که با بازار بورس آشنا نیستند هنوز ذهنیتی نسبت به این موضوع ندارند. واین جاست که با هم نگاهی به شوخی نبودن بازار بورس میندازیم. یک زمانی سهمی در بازار بورس وجود دارد که وضعیتش خوب نیست. اما تنها کسی می‌تواند چهره واقعی این سهم را ببیند که قبلا تحلیل بنیادی را یادگرفته است. در بعضی مواقع این سهم غیر ارزشمند، رشد خوبی می‌کند و سهامداران زیادی  را که هیچ درکی از تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال ندارند به اشتباه می‌اندازد. بعد از تایمی این سهم‌ها با چنان کاهشی مواجه می‌شود که سرمایه گذاران را  درمانده می‌کنند. به عنوان مثال در نیمه دوم سال ۹۲ قیمت – تعدیل شده – هر سهم «شبریز» به ۱۴۶۰ تومان رسید.اما همین سهم بعد از دو سال در انتهای سال ۹۴ قیمت ۲۸۰ تومان را رقم زدو اگر شما به میزان۱۴۶ میلیون تومان از این سهم خریداری کرده بودید، بعد ازگذر ۲ سال نه تنها هیچ سودی عایتان نمی شد بلکه تمام پولتان از ۱۴۶ میلیون به ۲۸ میلیون تومان افت می کرد یعنی چیزی حدود ۸۰% درصد ضرر درمدت  دو سال.

در بازار بورس از این دست سهم‌ها زیاد بوده‌اند و الان هم هستند. واما برخلاف این داستان  چند برابر شدن قیمت  سهم هم بسیار زیاد اتفاق افتاده است. ضررهای این بازار برای تازه‌کاران آموزش ندیده بیشتراست والبته سود‌ها بالا برای نخبگان سرمایه گذاری در بورس. اگر هم اکنون روی آموزش خود هزینه نکنید، در آینده مجبور می‌شوید بیشتر از آن را به خاطر ضررها از دست بدهید.

۳- بورس، تخصصی مادام العمر برای افراد است

زمانی که سرمایه گذاری در بازار بورس را فرا می گیرید صاحب تخصصی می‌شوید که می‌توانید سال‌ها از آن بهره ببرید با این مهارت، امکان این را پیدا می کنید که سرمایه خود را رشد دهید و بهترین نتیجه‌ها را از آن بگیرید. بورس، تخصصی مادام‌العمر است. شاید مجبور بشید برای دست پیدا کردن به آن چند میلیون تومان هزینه کنید. با این وجود مهارتی به دست می‌آورید که  صدها و حتی میلیاردها تومان را می تواند به شما بازگرداند. این هزینه آموزش مفیدرا با خرید یک یخچال فریزر جدید، لپ‌تاپی آخرین سیستم که همه گیم‌ها را پشتیبانی می‌کند یا یک سفر خارجی مقایسه کنید. هم مواردی که برایتان مثال زدیم، یا خراب می‌شوند یا تمام می‌شوند و به خاطره‌ها می‌پیوندندوپولی که در این راه خرج می‌کنید از بین می‌ رود و هیچ گاه بازنمی‌گردد. اما پولی که برای یادگیری سرمایه‌ گذاری در بورس هزینه می‌کنید، بدون تردید با مبلغ بسیار بالاتر باز می‌گردد. این تفاوتی می باشد که  سرمایه گذاری روی خودتان در زندگی‌تان ایجاد می‌کند.

4- زمان در بازار بورس باارزش است ، فردا دیر است

گذشته‌ها رفته‌اند و آینده هنوز نیامده است. وتنها چیزی که در دستان ما قرار دارد، امروز است.

فکر کردن در مورد اشتباه‌های مالی قبل، بی فایده است  اگر می‌خواهیم آینده‌ای عالی ومتفاوت برای خودمان بسازیم بایدهمین الان که آن را درک می‌کنیم، دست به اقدام مناسب بزنیم و آموزش بورس را به طور جدی شروع کنیم. اگر امروز به نخبه سرمایه گذاری تبدیل شوید، در آینده‌ای نزدیک به آزادی مالی دست پیدامی کنید و برپول فرمانروایی خواهیدکرد

5- بورسی‌ها در بازارهای سرمایه گذاری دیگر مثل مسکن، طلا و ارز موفق‌تر هستند

زمانی که می خواهم در بورس سرمایه گذاری کنم، به علت حساسیت زیاد این بازار باید به اقتصاد کلان کشور و بازارهای موازی مث طلا، ارز و مسکن نیز مسلط باشم. این اتفاق سبب شد تا در اول سال ۹۲،موقعی که بازار مسکن در اوج چشم نوازی خود قرار داشت، بتوانم رکود چند ساله این بازار را پیش‌بینی کنم. به همین علت سرمایه‌ای که در بازار مسکن داشتم را به سهام تبدیل کردم. بعد طی  سه سال و رسیدن به سال ۱۳۹۵ سرمایه گذاری‌ها در بازار مسکن با افت زیادی روبه‌رو شدند؛ تاحدی  که میزان سود مرکب بانکی از آنها بیشتر شد. مثلا اگر فردی یک میلیارد تومان را در مدت این سه سال در بانک گذاشته بود چیزی حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون با سود مرکب به دست می‌آورد. اما سرمایه گذاری در بازار مسکن که نزدیک به  ۲۰% افت داشت سرمایه فرد را به ۸۰۰ میلیون تومان ‌رساند. این داستان کوتاه و داستان‌های مشابه زیادی که در بازار طلا و ارز نیز برایمان اتفاق افتاد  به من این اعتماد ‌به ‌نفس را می‌دهد که بتوانم در شرایط حاضر، بازار درست سرمایه گذاری را بیابم و سرمایه خود را در آن افزایش دهم؛ به بیان دیگرکاری که سرمایه گذار بازار مسکن نمی‌تواند یا سرمایه‌ گذار بازار طلا و ارز به اندازه یک بورس‌باز حرفه‌ای به آن تخصص دست پیدا نمی‌کند.