051-38769143
kamaan.club.co@gmail.com
ساعت کاری: 9 الی 20

​کالج کــــــــــــمان

اسکالپ در فارکس چیست؟

اسکالپ (Scalp) در فارکس چیست؟

اسکالپ استراتژی تجاری است که تریدرهای Forex  استفاده میکنند تا با خرید یک جفت ارز و نگه داری آن برای یک مدت کوتاه به سرعت سود ببرند. اسکالپرها معاملات زیادی انجام میدهند و هر دفعه سود کمی کسب می کنند.
تریدرهایی که اسکالپ می کنند در هر معامله بین 5 تا 10 پیپ سود می کنند و این روال را در طی روز تکرار می کنند. معامله با استفاده از اهرم بالا و تنها چند پیپ در هر بار باعث انباشته شدن سود میشود، مخصوصا اگر معاملات سودآور باشند و چندین دفعه در طی روز تکرار شوند. درنظر داشته باشید که در هر لات استاندارد، ارزش متوسط یک پیپ حدود 10 دلار است؛ درنتیجه، برای هر 5 پیپ کسب شده ، معامله گر هر دفعه 50 دلار کسب می کند. 10 بار در روز، برابر است با 500 دلار!
فرایند اسکالپ خیلی زود انجام میشود؛ درنتیجه، اگر تصمیم دارید بر روی نمودارهای 1 یا 5 دقیقه ای تمرکز کنید، اگر سریع واکنش نشان میدهید، اگر بدون پشیمانی ای ضررهای سریع را قبول میکنید، استراتژی معاملاتی
اسکالپ  برای شما گزینه ی ایده آل است؛ اما اگر دوست دارید تصمیم خود را تجزیه و تحلیل کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید، شاید اسکالپ انتخاب مناسبی نباشد.
ازآنجاکه اسکالپرها معاملات با سرعت زیاد انجام میدهند، برای آنها داشتن پایین ترین اسپرد (اختلاف نرخ فروش با نرخ خرید)، نقدینگی بالا  و اجرای سریع اردرها خیلی با اهمیت می باشد. به همین علت به آن ها گفته میشود از حساب های ای سی ان (ECN) به علت سرعت بالا در اجرای معاملات و داشتن اسپردهای پایین شناور استفاده کنند. بخش قابل توجه حسابهای ECN، نبود ریکوت است؛ به علت نقدینگی بالا بلافاصله بهترین نرخ ها به معامله گران ارائه می شودـ


نکات مهمی که در معامله اسکالپ باید در نظر گرفت:


تلاش کنید بر روی یک جفت ارز تمرکز کنید.
اسکالپینگ کار سختی است و اگر شما تمام انرژی ووقت خود را بر روی یک جفت متمرکز کنید، شانس بالاتری برای موفقیت دارید
همواره اسپرد را در نظر بگیرید
ازآنجاکه شما اغلب وارد بازار میشوید، اسپردها عوامل خیلی مهمی در سود کلی شما به حساب می آیند. به این علت، بروکری با پایین ترین اسپرد انتخاب کنید (ترجیحا در یک حساب ECN)
تنها جفت ارزهایی را معامله کنید که دارای بالاترین میزان نقدینگی هستند
جفت ارزهایی مانند EUR/USD، GBP/USD، USD/CHF، GBP/JPY، EUR/JPY و USD/JPYدارای بالاترین حجم معاملات هستند. از آنجا که شما مکرا وارد بازار خواهید شد لازم است با رایج ترین جفت ارزها معامله کنید.

این مقاله مهم درمورد اصطلاحات فارکس حتما مطالعه کنید


در بازار سعی در انتقام جویی نباشید
اگر به هر علت تمرکز ندارید اسکالپینگ انجام ندهید؛ سرماخوردگی، روز بد، وجود استرس و عواملی از این قبیل اغلب بر کیفیت معامله تان تأثیر میگذارند. اگر پشت سرهم در معاملات خود زیان کرده اید از معامله کردن دست بردارید و تجدید قوا کنید. با فکر باز معامله کنید!
سرمایه خود را  درست مدیریت کنید
این نکته در مورد هر مدل تجارتی صدق میکند؛ پایبندی به روش های مدیریتی سرمایه خیلی اهمیت دارد، مخصوصا برای شما که معاملات خیلی زیادی در طی روز انجام میدهید.
این تصور اشتباهی است که اسکالپرها معامله گرانی عجول هستند و اغلب ضرر میکنند. یکی از راه های مبارزه با این تصور غلط تبدیل معاملات اسکالپ به یک فرایند مکانیکی است. به عبارت دیگر، قبل از دسترسی به نمودارها تمام تصمیمهای خود ازجمله ورود، خروج، مقدار معامله، اهرم و عوامل دیگر را یادداشت کنید. خیلی از اسکالپرها 1% و یا کمتر از موجودی حساب خود را در یک پوزیشن در معرض ریسک قرار میدهند! اگر میخواهید اسکالپ انجام بدهید میبایست از همه لحاظ آماده باشید.

 

جهت شرکت در دوره های فارکس ویادگیری استراتژی قوی فارکس وبدون ضرر اینجا را کلیک کنید